Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Verejné osvetlenie

  • Verejné osvetlenie

Modernizácia verejného osvetleniaVytlačiť
 

MODERNIZÁCIA VEREJNÉHO OSVETLENIA V OBCI SKLENÉ TEPLICE

 

Obec  Sklené Teplice už v II. polroku 2015 začala s prípravnými prácami projektu pre modernizáciu verejného osvetlenia v rámci prioritnej osi 2-Energetika, opatrenie 2.2-Budovanie a modernizácia verejného osvetlenia pre mestá a obce a poskytnutie poradenstva v oblasti energetiky, Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast.

Cieľom projektu bolo zníženie energetickej náročnosti a samozrejme zvýšenie intenzity verejného osvetlenia najmä popri ceste III. triedy č. 2498, čím sa zvýšila bezpečnosť cestnej premávky vo večerných hodinách.  Prípravné práce zahŕňali verejné obstarávanie, vypracovanie svetlo-technickej štúdie, projektovej dokumentácie a podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na samotnú realizáciu projektu.

V mesiaci december 2015 bolo vymenených 44 ks kompaktných svietidiel za LED svietidlá a doplnených 26 ks LED svietidiel. V tomto období prebehlo aj svetlo-technické meranie modernizovaného verejného osvetlenia v našej obci, čím bolo overené, že osvetlenie spĺňa všetky stanovené normy .

Ako už bolo na začiatku uvedené, projekt je podporený nenávratným finančným príspevkom  z fondov Európskeho spoločenstva vo výške 33 613,06 EUR. Celková náklady na realizáciu projektu predstavujú 36 898,8EUR.

 

Pôvodný stav:

 

Nový stav:


 
 
ÚvodÚvodná stránka